Учениці з м. Рівного розробляли власні мобільні додатки у конкурсі Technovation Challenge. 14 команд з усієї України презентували власні напрацювання у Києві на фінальному дні Technovation Ukraine.

Technovation Challenge –  це флагманська програма некомерційної організації Iridescent, є найбільшим в світі міжнародним конкурсом в сфері технологічного (ІТ) підприємництва для дівчат. Програма надає дівчатам з усього світу можливість отримати необхідні навички, щоб стати технологічними (ІТ) підприємцями і розвивати лідерські якості.

Цього року Україна вперше приєдналася до всесвітнього конкурсу і десятикласниці з Рівненської гуманітарної гімназії та восьмикласниці з Рівненської НВК Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. – Спортивна школа №26 підтримали глобальну ініціативу та доєдналися до проекту Technovation.

На фінальному дні Technovation Ukraine були представлені результат роботи 14 команд з України, які працювали протягом трьох місяців над своїми додатками. Під час конкурсу Вікторія Тігіпко зазначила, що ІТ-сфера це вже не чоловіча тема. Дівчата вже давно займають цю нішу і доволі швидко!

За результатами конкурсу команда “Mrs. Always Right” з Рівненської гуманітарної гімназії здобула призове третє місце з своїм додатком “Waste away – ecology save”, у якому позначено усі сміттєві баки та пункти прийому відходів, що є у місті.

Як працює додаток розповідає учасниця конкурсу Technovation Дарія Вівчар – “Позначки кольорові, які означають пункти переробки сміття, і один означає сміттєві баки. Ви натискаєте один із цих значків – і вам показується, що ви можете здати у цей пункт переробки“.

Команда “Smart Teens” із Рівненської Загальноосвітньої школи – Спортивної школи №26 підкорили публіку своєю наполегливістю та ідеєю додатку “Study helper”, який виступає як платформа пошуку репетитора чи учня, де бажаючі зможуть знайти собі репетитора або ж учня.

Опfнувати навички кодування, складання бізнес та маркетингових планів допомогли ментори з ГО ”Центр Інновацій” Якубовська Анна, Березюк Вікторія, а також Карина Вознюк з “KID`IT”.

Це справді був виклик, як для мене особисто, так і для дівчат. Це досвіт, який ми ні де не змогли б придбати. Дуже рада, що змогла працювати саме з цим дівчата і саме у цьому проекті. Такі проекти потрібні для нашої молоді, для їх розвитку та реалізації себе. Хочу подякувати усім, хто прийняв виклик та підтримав нас”, – ментор команд Анна Якубовська.